شرح رویداد های موسسه

زبان نگار
1402/02/25 10:55 AM

طرح سامانه آموزش آنلاین موسیقی

روز گذشته مورخ 24 اردیبهشت 1402 جلسه ای به منظور معرفی سامانه آموزش آنلاین موسیقی، در خانه موسیقی برگزار شد.

این نشست با حضور حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی، مسعود شعاری عضو هیات مدیره خانه موسیقی، داریوش پیرنیاکان رئیس هیات مدیره خانه موسیقی و جمعی دیگر از اعضا تشکیل شد. و بحث و گفتگوی مفصل در این مورد صورت گرفت.

آموزش آنلاین موسیقی:

امروزه آموزش موسیقی به شیوه صحیح و در محضر اساتید مجرب و با سابقه، جزو مهمترین مسائل و دغدغه های علاقه مندان موسیقی و خانواده های آنهاست. از آنجا که تعداد زیادی از هنر دوستان در سراسر کشور، در شرایط سختی از لحاظ امکانات آموزشی و دسترسی به محیط های آموزشی قرار دارند، اجرای طرح سامانه آموزش آنلاین موسیقی، می تواند تاثیر بسیار زیاد در رشد و پیشرفت، و کمک شایانی به این افراد داشته باشد.

مزایای اجرای طرح آموزش آنلاین موسیقی:

یکی از مشکلات اساتید مطرح موسیقی، کمبود وقت هست. که این امر باعث میشود که تعداد زیادی از هنردوستانی که از همه نظر شرایط حضور در کلاس های این اساتید را دارند، با مشکل مواجه شوند. که آموزش آنلاین موسیقی تا حد زیادی این مشکل را برطرف میکند و استاد و مدرس هر ساعت از شبانه روز که وقت آزاد برای تدریس پیدا کرد (حتی اگر در آموزشگاه حضور نداشته باشد) امکان فراهم کردن شرایط برای برگزاری کلاس برای هنرجو را دارد.

یکی دیگر از مشکلات، مکان های تدریس اساتید مجرب و با تجربه است. مثلا مدرسی که در شهر اصفهان مشغول به تدریس هست، هنرجویانی در شهر ها یا استان های اطراف امکان دسترسی آسان به این مدرس و آموزش موسیقی در محضر این استاد را ندارند.

و آموزش آنلاین موسیقی سد بزرگ محدودیت زمان و مکان را از جلوی پای علاقه مندان به یادگیری موسیقی برمی‌دارد.

معایب وجود سامانه آموزش آنلاین موسیقی

اجرای طرح آموزش آنلاین موسیقی، یکی از مهمترین نگرانی های اخیر مدیر های آموزشگاه هاست. ایشان معتقدند که این طرح میتواند رقیب سختی برای آنها باشد و باعث ضرر و ریزش هنرجوهای آن آموزشگاه باشد.

اما لازم به ذکر است که مجریان این طرح در تلاش هستند که هیچ گونه آسیبی به کار و درآمد آموزشگاه ها وارد نشود و به هیچ عنوان قصد ایجاد رقابت را ندارند.

و البته موضوعی که بسیار حائز اهمیت بوده این است که آیا هنرجویی که امکان حضور در کلاس اساتید و بهره بردن از آموزش حضوری را دارد که به طبع بسیار بهتر و نتیجه بخش تر از آموزش از راه دور یا مجازی هست، کدام مسیر را انتخاب میکند؟

آموزشگاه موسیقی سپاهان سینا بعنوان یکی از بزرگترین و با سابقه ترین آموزشگاه های موسیقی اصفهان، که تحت نظارت سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد، حامی این طرح بوده و آن را مفید برای هنر دوستان و هنرآموزان محترم میداند.

آموزش موسیقی اصفهان

منبع: خبرگزاری مهر